Test na obecność nasienia

Cena badania: 199 zł

przescieradło

Ślady nasienia (spermy)
Oferujemy możliwość wykonania badania na obecność nasienia (znanego również jako test zdrady). Polega ono na ustaleniu, czy na dostarczonym przez Państwa materiale lub przedmiocie, np. na odzieży, wkładce higienicznej, chusteczce lub prześcieradle znajduje się nasienie ludzkie. Badania wykonujemy zarówno na zlecenie klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych (sądy, policja, prokuratury). Badanie na obecność nasienia ludzkiego jest testem immunochromatograficznym, który wykorzystuje znakowane przeciwciała monoklonalne do selektywnego wykrywania specyficznego antygenu prostaty (PSA) znajdującego się w nasieniu ludzkim.

Jak zabezpieczyć materiał

Zalecane jest używanie jednorazowych rękawiczek w kontakcie z materiałem, aby nie zanieczyścić śladu własnym DNA. Aby zapobiec degradacji materiału biologicznego zaleca się nadesłanie go do laboratorium w papierowej kopercie lub jego wcześniejsze osuszenie i wysłanie w plastikowym woreczku. Każdą kopertę lub woreczek należy opisać odpowiednio, zgodnie z opisem podanym na formularzu pobrania. Ślady wilgotne pozbawione dopływu powietrza (np. w woreczku strunowym) szybko ulegają degradacji.

W przypadku otrzymania pozytywnego wyniku testu na obecność spermy oferujemy:

  • check-mark-1określenie profilu genetycznego osoby, do której należy nasienie
  • check-mark-1porównanie otrzymanego profilu genetycznego z materiałem nadesłanym od dowolnej osoby w postaci wymazu z jamy ustnej lub śladu biologicznego (np. szczoteczki do zębów, paznokci, szklanki)
  • check-mark-1oferujemy także badanie na obecność śliny i krwi.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do rozmowy z naszymi genetykami pod numerem telefonu: 61 853 32 38