Placówki partnerskie

Testy DNA są wykonywane w naszym Laboratorium w Poznaniu. Materiał DNA możemy pobrać w specjalnym gabinecie w naszej siedzibie lub w wybranej placówce partnerskiej. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które realizują badanie ważne w sądzie lub nie chcą samodzielnie pobierać materiału DNA. Współpracujemy z licznymi podmiotami na terenie całego kraju.

Zapytaj o adres przychodni partnerskiej

Zadzwoń: 801-120-909
Lub napisz do nas: info@genmed.pl

  Skorzystaj z formularza aby zapytać o adres najbliższej placówki partnerskiej

  Wysyłając tę wiadomość oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie niezbędnym do udzielenia na nią odpowiedzi zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)

  Jak przebiega test z pobraniem w placówce partnerskiej?

  Lista miast, w których posiadamy placówki partnerskie

  FAQ - pytania i odpowiedzi

  Kliknij w pytanie, aby zobaczyć odpowiedź

  Czy przed pójściem do placówki partnerskiej powinienem się umówić?

  Tak. Bardzo prosimy o umówienie się za pośrednictwem naszego Laboratorium – mailowo lub telefonicznie.

  Czy pobranie próbek można wykonać samemu?

  Tak. Jest to najczęściej praktykowany sposób w przypadku badań prywatnych. Aby pobrać materiał do badania DNA wystarczy zamówić Zestaw do pobrania. Znajdują się w nim wymazówki (patyczki z bawełnianą końcówką), którymi pociera się wewnętrzną stronę policzka badanych osób. Dla każdej osoby badanej w Zestawie znajduje się osobna wymazówka w dwóch egzelmparzach i osobna koperta osuszająca dla zabezpieczenia materiału (po jednej na osobę, do umieszczenia obydwu wymazówek).

  Gdzie można pobrać materiał genetyczny do badania dla celów sądowych?

  Można je wykonać jedynie w naszym Laboratorium lub w placówkach partnerskich, natomiast nie można go pobrać samodzielnie. Aby umówić się na pobranie do celów sądowych prosimy o kontakt z naszymi genetykami.

  Czy można pobrać materiał do badań po spożyciu posiłku?

  Tak. Spożywanie posiłków przed pobraniem nie stanowi przeszkody. Zaleca się jednak bezpośrednio przed pobraniem materiału w postaci wymazu przepłukanie jamy ustnej wodą.

  Czy istnieje inna możliwość pobrania materiału do badań, niż wymaz z jamy ustnej?

  Tak, materiał do badań możemy pobrać z tzw. śladów biologicznych, którymi mogą być: ślady krwi na materiale, gazie, plastrze, maszynka do golenia, guma do żucia, ślady nasienia na odzieży, włosy (8-10 włosów) z cebulkami, zużyty patyczek higieniczny, bądź jakikolwiek inny materiał, na którym znajdują się ślady krwi, nasienia albo innych wydzielin.

  Aby zapobiec degradacji materiału biologicznego, znajdującego się na przedmiocie lub materiale tekstylnym zaleca się nadesłanie go do laboratorium w papierowej kopercie lub wcześniejsze osuszenie i wysłanie w plastikowym woreczku. Każdą kopertę lub woreczek należy opisać odpowiednio, zgodnie z opisem podanym na formularzu pobrania. Zalecane jest także używanie jednorazowych rękawiczek, aby nie zanieczyścić przedmiotu własnym DNA.