Identyfikacja ofiar wypadków

Badanie pozwala na zidentyfikowanie tożsamości ofiar pożarów, wypadków i katastrof komunikacyjnych, w których uczestniczyła duża liczba osób. Wykonujemy je dla potrzeb organów wymiaru sprawiedliwości oraz na zlecenie osób prywatnych. Identyfikacja ciała oraz szczątków pozwala na właściwy pochówek osoby bliskiej.

Badania

Do badań wykorzystywany jest materiał biologiczny pobrany od zmarłej osoby. Analiza otrzymanego materiału genetycznego polega na porównaniu profili genetycznych osoby zmarłej z osobą z nią spokrewnioną. Można także porównać materiał genetyczny z miejsca zdarzenia z materiałem genetycznym wyizolowanym z mikrośladu.

Badanie mikrośladu

Materiał genetyczny można wyizolować ze śladów biologicznych na przedmiotach należących do osoby zmarłej. Mogą to być np.: ślady krwi na materiale, włosy z cebulkami (ok. 10 sztuk), paznokcie, maszynki do golenia, szczoteczki do zębów, tampony, wkładki higieniczne, niedopałki papierosa, gumy do żucia, sztućce, chusteczki higieniczne itp.

W przypadku pytań do Państwa dyspozycji pozostają nasi genetycy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00
pod nr tel. (61) 853 32 38 lub e-mail: info@genmed.pl

Każde z badań nadzorowane jest przez jednego z naszych biegłych sądowych z zakresu genetyki człowieka mgr. Wojciecha Łuczaka lub mgr. Jakuba Śniecia. Jakość naszych badań potwierdzana jest od badaniem biegłości GEDNAP.  Ponadto firma posiada akredytację na zgodność z normą ISO 17 025.